Wniosek o odwołanie dyrektora C. Wójcika w trybie natychmiastowym.

Oświadczenie prof. Mirosławy Marody, członka korespondenta Polskiej Akademii Nauk

POLSKA AKADEMIA NAUK , 19 MARCA 2015

W związku z rozsyłanym od poniedziałku 16 marca br. przez dr. hab. Cezarego Wójcika, dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, tzw. Listem Otwartym pragnę oświadczyć co następuje.

W lipcu 2014 roku Rada Naukowa INE PAN złożyła na ręce Prezesa PAN wniosek o odwołanie dr hab. Cezarego Wójcika z funkcji dyrektora. Dr hab. Cezary Wójcik, zatrudniony w INE PAN od 1999 roku, objął to stanowisko 1 maja 2013 roku. Prezes PAN, po zapoznaniu się z wnioskiem Rady Naukowej INE PAN, zlecił mi, w ramach moich obowiązków służbowych jako wiceprezes nadzorującej prace Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN, pozyskanie opinii Rady Kuratorów Wydziału I PAN w tej sprawie. Na spotkaniu 20 lutego br. Rada Kuratorów, po wysłuchaniu i przedyskutowaniu opinii Komisji do spraw oceny działalności INE PAN, poparła zdecydowaną większością głosów w trybie uchwały wniosek Rady Naukowej INE PAN o odwołanie dyrektora C. Wójcika. Dr hab. C. Wójcik miał możliwość zapoznania się z oceną oraz ustosunkowania się do zawartych w niej opinii. Komisja do spraw oceny INE PAN podtrzymała swoje stanowisko, w związku z czym w ubiegły piątek, 13 marca, skierowałam do Prezesa PAN, prof. Michała Kleibera, wniosek o odwołanie dyrektora C. Wójcika w trybie natychmiastowym.

Jednocześnie informuję, że ze względu na kłamliwe treści zawarte w tzw. Liście Otwartym i rozpowszechniane w Internecie, które naruszają także moje dobra osobiste, zamierzam skierować tę sprawę do Komisji do spraw etyki w nauce. Skieruję również pismo do Rektora SGH, której pracownikiem jest dr hab. C. Wójcik, z prośbą o zajęcie przez władze tej uczelni stanowiska w sprawie wykorzystania przez niego studentów jako sygnatariuszy listu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: