Niecne praktyki „prominentnych” uczonych, którzy nie wedle wiedzy i dorobku, ale zasług „towarzyskich” i „biznesowych” rozdzielają awanse naukowe.

Bez odzewu


Forum Akademickie

Mimo poważnych zarzutów, dotyczących nieprawidłowości finansowych oraz związanych z relacjami z młodszymi kolegami, jak utrudnianie kariery naukowej, prof. Adam J. wciąż cieszy się szacunkiem i zaufaniem wrocławskiego środowiska akademickiego.
…..Prof. Adam J. figuruje też w spisie członków korespondentów Wydziału IV Polskiej Akademii Nauk. Przypomnijmy, że członkostwo Akademii daje nie tylko prestiż, ale także godziwy dodatek do emerytury. Zatem działalność wrocławskiego informatyka wciąż oceniana jest przez środowisko Polskiej Akademii Nauk tak wysoko, że uważa się, iż należą mu się owe publiczne pieniądze….. Zatem wybitni naukowcy informatycy nadal mają do swojego wrocławskiego kolegi zaufanie i darzą go szacunkiem, mimo jego działalności na szkodę nauki i społeczeństwa.
….Praktyki stosowane w CK także dają wiele do myślenia. „Spółdzielnia” dysponująca stopniami i tytułami w zakresie nauk technicznych nie jest jedyną. Mówi się już głośno o podobnych sytuacjach w kilku innych obszarach. Ministerstwo, ale także władze CK, powinny szybko wyciągnąć z tego wnioski, dokładnie zbadać sprawę i zlikwidować skutecznie niecne praktyki „prominentnych” uczonych, którzy nie wedle wiedzy i dorobku, ale zasług „towarzyskich” i „biznesowych” …., rozdzielają awanse naukowe. W przeciwnym razie głosy, że należy zlikwidować CK, wciąż będą znajdowały wielu zwolenników.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: