Zniesienie habilitacji wymaga zmian w całym szkolnictwie

Sejmowa komisja: zniesienie habilitacji wymagałoby systemowych zmian

Nauka w Polsce

Zniesienie habilitacji wymaga zmian w całym szkolnictwie i nie można tego zrobić krótkim zapisem – oceniła sejmowa Komisja ds. Petycji. Wystosuje ona jednak dezyderat do resortu nauki, aby agrumenty o zniesieniu habilitacji uwzględniono w nowych rozwiązaniach ustawowych.

O zniesienie stopnia naukowego oraz stopnia w zakresie sztuki doktora habilitowanego we wniesionej do Sejmu petycji zabiega Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste”. Pod koniec lutego proponowane zmiany negatywnie oceniła już sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży. W czwartek to stanowisko podzieliła Komisja do Spraw Petycji. Jednocześnie podjęła decyzję o wystosowaniu dezyderatu w sprawie zniesienia habilitacji do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego……

Jedna odpowiedź

  1. To jakieś bzdury gadane po to, by naukawe „elyty” zdążyły zapewnić sobie miękkie lądowanie. Samo istnienie habilitacji nikomu nie przeszkadza i nic nie szkodzi. Problemem jest przypisanie do g……ch habilitacji wielkiej forsy i władzy. Ale o tym nikt nie chce rozmawiać. W zasadzie to nawet i dobrze; może ten system padnie trochę wcześniej? Należy tylko dostatecznie jasno oświetlić jego zgniłe fundamenty (czytaj „moralność” tzw. naukowców).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: