Konieczność zmian widzą nie tylko studenci czy niższa kadra naukowa, ale także kadra profesorska.

Gowin: Czas na reformy w szkolnictwie wyższym [WIDEO]

radioszczecin.pl

Tylko zmiany wprowadzane wspólnie ze środowiskiem akademickim mogą podnieść jakość szkół wyższych – mówił wicepremier Jarosław Gowin w „Rozmowie pod krawatem”….mimo wydania 30 miliardów złotych na innowacyjność przez ostatnie osiem lat, Polska jest pod tym względem w ogonie Unii Europejskiej.

– Polska spadła do najniższej kategorii Unii, jeśli chodzi o najlepsze polskie uczelnie. Uniwersytet…trzeba spokojnie – w porozumieniu ze światem akademickim i naukowcami – wprowadzać reformy. Nie zapowiadam jednak żadnej rewolucji – zaznaczył minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin w „Rozmowie pod krawatem” podkreślał, że konieczność zmian widzą nie tylko studenci czy niższa kadra naukowa, ale także – uznawana za konserwatywną – kadra profesorska.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Czy wszystkie wymienione, a umoczone w szkodnictwo wyższe, klasy (studenci, niższa kadra naukowa, kadra profesorska) widza konieczność TYCH SAMYCH zmian? Czy może jest np. tak, ze studenci chcieliby aby niższe, wyższe i profesorskie klasy czegoś ich (studentów) nauczyły, a wspomniane klasy : niższa (nb. dlaczego? Czy chodzi o wzrost?) i/lub profesorska chciałaby umocnić swoja pozycję, załapać lepsze synekury i bardziej się op……ać? Jeśli to właśnie tak jest, to może podarujmy sobie tę parę w gwizdek? Nie szkoda forsy podatnika?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: