Rodzi się uzasadnione pytanie, czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwo Wyższego rzeczywiście wie jakich zmian oczekuje w nauce i szkolnictwie wyższym

Słowaccy habilitanci mogą spać spokojnie

pressmania.pl

……formalny problem z tzw. słowackimi habilitacjami niczym jest wobec habilitacji uzyskiwanych także na terenie Białorusi, Ukrainy, czy nawet w Rosji. Tym też trzeba się zająć. W tym przypadku nie chodzi o ich formalny charakter, ale o jakość.

Na podstawie stanowiska Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie tzw. zerowania osób, które nie uzyskały stopnia doktora habilitowanego, tzw. słowackich habilitacji, gdy to stanowisko jest tak niejednoznaczne, a jednocześnie wyboru zespołu z Instytutu Allerhanda do opracowania reformy szkolnictwa wyższego, o kwalifikacjach którego świadczy ogłoszony przez niego konkurs na zatrudnienie asystenta ds. szkolnictwa wyższego, rodzi się uzasadnione pytanie, czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwo Wyższego rzeczywiście wie jakich zmian oczekuje w nauce i szkolnictwie wyższym?

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie chce zbyt wiele zmieniać. Żadna władza w Polsce przy korycie nie docenia potrzeby rozwoju nauki, bo rządzą nami pastuchy. Europie Zachodniej zbyt silny rozwój naukowy w Polsce nie jest na rękę. Co lepsi wyemigrują i zasilą EU afiliując zagraniczne ośrodki. Koniec kropka. Taki los tego kraju.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: