Wzrost wydatków jest, ale gdzie przychody ?

Raport: w latach 2008-15 Polska światowym liderem w dynamice wydatków firm na B+R 

PAP

W opublikowanym niedawno rankingu innowacyjności Global Innovation Index 2017 (GII 2017), który analizuje 127 gospodarek, Polska awansowała o jedną pozycję – z miejsca 39 na 38. Jednocześnie byliśmy światowym liderem, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu wydatków na B+R przez firmy w latach 2008-2015 (wzrost o 212 proc.). W przypadku wzrostu wydatków krajowych Polska zajęła trzecie miejsce za Słowacją i Chinami (wzrost o 107 proc.)….

Natomiast w unijnym raporcie European Innovation Scoreboard 2017 (Europejska tablica wyników innowacji w 2017 r.) Polska zajęła 25 miejsce (na 28 krajów UE) spadając o dwie pozycje w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu. Za nami znalazły się Chorwacja, Bułgaria i Rumunia. Mimo spadku, Polska została zakwalifikowana do grupy tzw. umiarkowanych innowatorów.

 

Jedna odpowiedź

  1. Przychody są w kieszeniach utytułowanych profesorów, wybrańców Najjaśniejszej, mających w imieniu mieszkańców Najjaśniejszej w pocie czoła działać naukowo. Proszę nie mylić działania tych działaczy z pracą naukową.
    Wypowiadam się na tym forum krytycznie o profesorach zwyczajnych. Spotkałem na swojej drodze już wielu takich i niewielu spośród nich było autentycznie pasjonatami nauki mającymi osiągnięcia naukowe. Raczej byli to „działacze” spoglądający z wyższością a często również ze słabo ukrywaną pogardą na otoczenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: