Grupa profesorska przegrała z grupą doktorską ?

Prof. Bernacki o proteście na UW i tzw. ustawie Gowina: „Szkoda, że wicepremier ignoruje głos grupy profesorskiej”

wpolityce.pl

wPolityce.pl: Wczoraj rozpoczął się protest na Uniwersytecie Warszawskim przeciwko tzw. reformie 2.0 wicepremiera Jarosława Gowina. Również na Uniwersytecie Białostockim protestowały związki zawodowe. Z jednej strony widać już pierwsze próby upolitycznienia tego protestu, a z drugiej postulaty, które zostały podniesione są w debacie publicznej od miesięcy. Jak Pan na to patrzy?

Prof. Włodzimierz Bernacki: Pełen katalog uwag dotyczący projektu tzw. ustawy 2.0 Jarosława Gowina, znajduje się w liście 143 profesorów, którzy łączeni są raczej ze środowiskami konserwatywnymi. Brzmienie tych postulatów, które zostały przedstawione przez protestujących w Warszawie czy w Białymstoku, zostało poszerzone o katalog postulatów, które mają wymiar właściwy środowiskom lewicowym. Jest tam mowa o upolitycznieniu uczelni czy kwestii ich autonomii, ale także jest mowa o praworządności czy wolności słowa. To zdecydowanie różni środowiska konserwatywne od środowisk lewicowych. Dyskusja wkroczyła na nowy etap, przyjęła zupełnie nową formę. Jest z pewnością zaczynem do włączenia się do tej debaty środowisk bardzo radykalnych, które próbują zbić na tym proteście kapitał polityczny. Zawsze,gdzie pojawia się pewien problem, niektórzy z polityków próbują ugrać coś na tym konflikcie w sposób całkowicie cyniczny…..

Pan profesor sam mówił pół żartem pół serio, że grupa profesorska przegrała z grupą doktorską.

Nie powiedziałem, że przegrała, ale rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że grupa doktorska tryumfuje….

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Mam najwyzszy tutul naukowy USA PhD. Podobnie jak w PRL wciaz boje sie przyjechac do Polski. Polskie uczelnie w ogole ze mna nie rozmawiaja w sprawie pracy na stanowsiku profesora. Np. uniwersytet warszawski nawet nie odpowiada na moje podania o prace z obcym tytulem w CV. Wszystkie odpowiedzi ktore otrzymuje natomiast sa cichymi szykanami ze nic nie moge zrobic ludziom zajmujacym obecnie Profesorskie stolki ktorzy nic nie robia w porwananiu ze mna z pozycji emigranta z Polskim paszportem bez habilitacji i ze wszystkie konkursy sa nakrecone z gory dla sowich ludzi z wewnatrz. Z telewizji straszy mnie z bolszewicka duma trywaializmami jakis Lukasz Turski z CFT PAN w Warszawie. Ta dyskryminacja musi sie skonczyc. 30 lat formalnie nie ma komunizmu a uczelnie zajmowane sa znow przez mlodych w terminie PRLowskiej sitwy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: