Gowin: Żadnych zasadniczych zmian w ciągu najbliższego roku w ustawie nie przewiduję

Dożywotnie zatrudnianie sędziów na uczelniach do TK? Gowin popiera uchylenie przepisu

DGP

Mam nadzieję, że przepis Konstytucji dla Nauki dot. zatrudniania na uczelniach grupy sędziów zostanie zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego i uchylony – powiedział PAP szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, będzie namawiał koalicję rządową do usunięcia tego przepisu…..Pytany przez PAP, czy resort nauki planuje w najbliższej przyszłości nowelizację Konstytucji dla Nauki, Jarosław Gowin odpowiedział: „Analizujemy teraz uważnie razem ze środowiskiem akademickim, zwłaszcza z Radą Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz związkami zawodowymi, poszczególne przepisy pod kątem tego, czy są dostatecznie precyzyjne i dostatecznie spójne – chodzi w szczególności o przepisy przejściowe dotyczące spraw pracowniczych. Żadnych jednak zasadniczych zmian w ciągu najbliższego roku w ustawie nie przewiduję”.

Jedna odpowiedź

  1. Konstytucja dla Nauki mozna skwitowac jednym zdaniem. To bandycka
    pro-Rosyjska mafijna pogrozka od Rosji i Gazpromu. Posiadacze PhD najwyzszego mozliwego stopnia naukowego USA ponownie nazwani sa
    kandydatami nauk w sesie prawa Rosji Sowieckiej. Ustawa ta skazuje praktycznie osoby ksztacace sie calkowicie za granica na azyl przeciwko naukowej warszawie. Takze tytul Profesora jest nie do zaakceptowania w swietle esystemu amerykanskiego poniewaz w USA Prezydent nie ma zadnej wladzy na wolna uczelnia czesto o budzecie malego panstwa. Ustawa jest dowodem ze Polski biznes ktory napewno ksztaltuje obecnie Polskie uczelnie powiazany jest z Rosja a ta kazala promowac habilitycje by Rosjanie w USA zajmowali najlepsze stanowiska akademickie w USA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: