Obecna ustawa to decyzja polityczna i najwięksi krytycy reformy głosowali za jej przyjęciem!

Nowa ustawa o nauce i szkolnictwie wyższym to katastrofa! Część środowiska akademickiego podnosi alarm

Kurier WNET

Od lat wiadomo, że kto spoczął w PAN-ie (ale także na uczelni) z tytułem profesora, nawet jak nic nie robił (bo spoczywał), nawet jak szkodził innym, wynagradzany był znacznie lepiej od aktywnych……

Reklamy

Komentarze 2

 1. Attn: Komisja do Spraw Unii Europejskiej, Komisja Edukacji Nauki i Mlodziezy etc.

  To jest panstwa powiadomic ze w wywieszonych na ISAP ustawach istnieje niezgodnosc prawna:

  Ustawa z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej h ttp://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20071761238 ma status obowiazujacy natomiast w Art. 38 punkt 2) zmienia ustawe Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym h ttp://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20051641365 ktora ma status uchylony.

  Powinna ona zmieniac w podobny sposb obowiazujaca ustawe Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ht tp://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001668/O/D20181668.pdf lub jej nie zmieniac.

  Nie znajduje zadnych innych informacji regulujacych sprzeczcnosc.

  Sprzeczne kombinacje usawodawstwa dotycza jednej z naistotniejszyzch spraw zatrudniania osoby z obywatelwtem Polskim nie posadajacych zadnego Polskiego wyksztalcenia na stanowisko Profesora (kiedys Preesora Zwyczajnego) bez wymogu habilitacji i nominacji prezydenckiej na profesora.

 2. Polski Prezydent nie bedzie rozkazywal cywilnemu naukowcowi poprzez nominacje Profesorska a Polskie uczelnie musza by wolne
  od Sowieckiej Okupacji i miec calkowita swobode wyboru kogo moga zatrudnic na najwyzszym stanowisku akademickim. Posiadacze PhD gotowi do prowadzenia samodzielnych badan nie beda nazywani Kandydatami Nauk przez Zwiazek Sowiecki zza grobu poprzez istnienie habilitacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: