Prezydent zaskarżył do TK zapis Ustawy 2.0 dot. zatrudniania sędziów

Prezydent zaskarżył przepis Ustawy 2.0 Gowina! Andrzej Duda zarzucił „ingerencję w instytucjonalną i materialną autonomię uczelni”

wpolityce.pl

Ingerencję w instytucjonalną i materialną autonomię uczelni, podważanie istoty akademickiej wolności badań naukowych – zarzucił prezydent Andrzej Duda przepisowi Ustawy 2.0 dot. zatrudniania sędziów na uczelniach, który zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego.

Prezydent zaskarżył do TK zapis Ustawy 2.0 dot. zatrudniania sędziów

PAP

„Pełne poparcie” dla wniosku prezydenta wyraził szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie zgodności z Konstytucją artykułu 121a ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tzw. Ustawy 2.0 lub Konstytucji dla Nauki) z dnia 20 lipca 2018 r. opublikowano na stronie Trybunału Konstytucyjnego.

Ustawę 2.0 prezydent podpisał 1 sierpnia 2018 r., a weszła ona w życie 1 października 2018 r. Zaskarżony przez prezydenta art. 121a wprowadza dla urzędującego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego lub Sądu Administracyjnego, w tym sędziom w stanie spoczynku, prawo do dożywotniego zatrudnienia na uczelni bez względu na wynik oceny pracowniczej. Ten zapis zaproponowano podczas prac nad Ustawą 2.0 w Senacie.

Jedna odpowiedź

  1. Chce jeszcze raz wszystkich ostrzec ze amerykanscy bandyci od 2007 roku przetrzymuja mnie poza granicami USA i tym samym zmuszaja do Polskiego systemu akademickiego gdzie Polskie uczelnie z najwyzszym wyksztaceniem naukowym USA najlepszym na swiecie nie uznaja mnie Profesorem (dawniej Zywyczajnym) poniewaz zadaja habilitacji i nominacji Prezydenckiej do tytulu Profesora podczas kiedy Porfesorami w Polsce sa obywatele bylego ZSSR. W 2007 zostalem podstepnie wywieziony z USA podczas konferencji naukowej DAMOP w Calgary kiedy to aresztowano mnie na przejsciu granicznym USA-Kanada, zamknieto w ciezkim obozie deportacyjnym dla Meksykanow we Florence, Arizona ciezko wycienczonemu uniemozliwiono jakakolwiek obrone przed deportacja i sila liniami KLM wywieziono z USA do Amsterdamu z intecja deportacji d Warszawy. Dowodem dzialalnosc szpiegowskiej USA w celu podtrzymywania post-sowieckiej nauki w Polsce jest moim zdaniem nazwisko ambasadora USA w Warszawie Georgette Mosbacher. Jako podobne do odkrywcy tzw. efektu Mösbauera jest ono moim zdaniem bornia psychologiczna przeciwko osoba studiujacym Fizyke w Polsce ze sa oni niewposzczalni do USA i dlatego tez zostala wybrana..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: