Uniwersytet wszczyna postępowanie przeciwko prof. Popieli.

 

Uniwersytet wszczyna postępowanie przeciwko prof. Popieli.

https://wpolityce.pl/polityka/479616-uniwersytet-wszczyna-postepowanie-przeciwko-prof-popieli 

Prof. Agnieszka Popiela była pierwszą osobą, która zasugerowała, że prof. Tomasz Grodzki przyjął od niej pieniądze przy okazji leczenia jej matki. Później okazało się, że takich relacji jest więcej…..,Radio Szczecin podaje, że za wszczęcie postępowania przeciwko prof. Popieli stoi rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. Edward Włodarczyk.

 W obronie prof. Popieli! 

Prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak oraz red. Bronisław Wildstein postanowili stanąć w obronie prof. Agnieszki Popieli….

….. Wystąpienia profesor Agnieszki Popieli w żaden sposób nie kolidują z zasadami godnego postępowania nauczycieli akademickich, są one przejawem jej obywatelskiej troski i odpowiedzialności za dobro wspólne. Wszczynanie postępowania dyscyplinarnego wobec profesor Agnieszki Popieli może być interpretowane jako naruszanie prawa do swobodnych wypowiedzi przynależnego nie tylko nauczycielom akademickim, ale wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej. Poza tym stawianie przed organami dyscyplinarnymi wyższej uczelni profesora, który jest świadkiem w prowadzonym postępowaniu prokuratorskim powiązanym z tą samą sprawą, może być odbierane jako próba zastraszania. Jest to niedopuszczalne. Apelujemy więc do Pana Ministra o interwencję w tej sprawie w trybie nadzoru Ministra nad wyższymi uczelniami w Rzeczypospolitej Polskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: