KRASP apeluje o zmianę w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym

Prezydium KRASP chce zmiany w limitach przyjęć na studia stacjonarne

PAP – Nauka  w Polsce,  17.03.2012

O zmianę w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, dotyczącą limitów przyjęć na studia stacjonarne zaapelowało do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego obradujące w Katowicach prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Dwudniowe obrady prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), które odbyły się na Uniwerstecie Śląskim w Katowicach zakończyły się w piątek kilkoma uchwałami. ….

Jak powiedziała PAP przewodnicząca KRASP i rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow limity przyjęć na studia stacjonarne stały się jednym z najważniejszych problemów uczelni publicznych. „Takie ograniczenie, że z roku na rok nie można zwiększyć liczby studentów nie więcej niż o 2 proc. bylibyśmy w stanie zaakceptować, pewnie by to wystarczyło, żeby wprowadzić nowe kierunki” – powiedziała PAP Chałasińska-Macukow.

Dodała, że to co „najbardziej uderza (uczelnie-PAP)”, to przepis w ustawie prawo o szkolnictwie wyższym, że punktem wyjścia do obliczenia limitów przyjęć na studia stacjonarne w nadchodzącym roku akademickim jest rok 2009/2010. „W zasadzie już w tym momencie duże uczelnie takie jak moja – jeśli weźmiemy pod uwagę rok 2011 w stosunku do 2009 roku – mamy przekroczone limity o 5-6 proc.” – powiedziała przewodnicząca KRASP.

„W związku z tym, zależy nam, żeby ustawa została zmieniona w punkcie dotyczącym limitów, a zanim zostanie zmieniona, żebyśmy po prostu zgodnie z możliwościami dawanymi nam przez ustawę dostawali zezwolenie ministra na to, że możemy przekraczać te limity” – dodała prof. Chałasińska-Macukow.

Jedna odpowiedź

  1. […] studia stacjonarne (Prezydium KRASP chce zmiany w limitach przyjęć na studia stacjonarne- PAP –Nauka w Polsce, 17.03.2012). ‘Jak powiedziała PAP przewodnicząca KRASP i rektor Uniwersytetu […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: